Møte med aggresjonsproblematikk (MAP) er et helhetlig opplæringsprogram for å forebygge og håndtere aggresjons- og voldsproblematikk i helse- og sosialsektoren.
Hensikten med opplæring i MAP er å forhindre vold og sørge for at pasienter og personale opplever seg trygge. Arbeidet med å redusere vold er komplekst og må tilnærmes fra flere hold. En av de viktigste forutsetningene for å få dette til, er å øke kvaliteten på samspillet mellom pasienter og personal, og legge til rette for at tjenestetilbudet skaper minst mulig grad av krenkelse og avmakt for pasienter. MAP er et viktig bidrag til å øke kvaliteten på det voldsforebyggende arbeidet.
Etter avtale med din enhetsleder/avdelingsleder er du invitert til å delta på et 2-dagers opplæringsopplegg hvor hensikten er å forhindre vold, og sørge for at pasienter/brukere og ansatte opplever seg trygge.
MAP står for møte med aggresjonsproblematikk. Kurset har plass til 25 deltakere og gjennomføres av et dyktig og engasjert MAP instruktørteam fra Trondheim kommune.
Kurset foregår på Leuthenhaven, 2 etasje og varer fra 08:30 til 15:30.
1. MAP-kursene starter kl.8.30
2. Serveres ikke lunsj, kun kaffe
3. Det er begrenset med parkeringsmuligheter, buss anbefales
Prerequisites
For å kunne delta må du være tildelt en opplæringsplan fra din leder og etter bestått kurs laster du opp kursbevis
Produced by
HR-enheten, Trondheim kommune
Coordinator
Instructors
Location
Leütenhaven, inngang B
Time from - to
03.03.2026 kl. 08:30-15:30
04.03.2026 kl. 08:30-15:30
Course Type
Event
Available seats
4 of 25
Deadline
02.03.2026
