Teksten i dette feltet vil være synlig i søkelister. Skriv inn en kort ingress her.  Vær konsis og beskrivende. Det er viktig å få med hva dette arrangementet går ut på og hvem som er målgruppen.

Om dette kurset

Teksten du skriver i dette feltet vil være hovedtekstfeltet på kursets forside.


Beskriv arrangementet mer detaljert. 

 Du bør ha med: 

  • Beskrivelse 
  • Læringsmål 
  • Målgruppe

Opplæringsdag for ansatte i Nordre Follo kommune.

Selvbestemt seksualitet, forebygging av voldtekt/seksuelle overgrep og arbeid med ungdom som bytter seksuelle tjenester.

 

Dette er en hel opplæringsdag som rettet seg mot deg som jobber med barn og unge. 

Det er Pro Sentret, Stiftelsen Tryggere og Sex og Samfunn som arrangerer dagen. 

Du vil få verktøy til å snakke med barn og unge som salg og bytte av seksuelle tjenester. Informasjon om salg og bytte, seksuelle overgrep og forebyggende arbeid. Det er også et mål at dere skal kunne bidra til at ungdommer får en sunn seksualitet uten skam og overskridende opplevelser.


Kurset finner sted på Rosenholm Campus

Rosenholmveien 25, 1414 Trollåsen


Program for dagen:

08:00-08:30 frokost og registrering

08:30 – Velkommen

08:45- 9:30 Sex og Samfunn – selvbestemt seksualitet ved Trude Slettvoll Lien

15 min pause

09:45 – 10:30 Sex og Samfunn – selvbestemt seksualitet

15 min pause

10:45-11:30 Gjennomgang av KRIPOS rapport:Barn som selger egenprodusert                                  overgrepsmateriale ved Politioverbetjent Ramesh Børjesson Satchi

60 min lunsj

12:30-13:30 Unge som bytter sex ved Luca Dalen Espseth

15 min pause

13:45-14:30 Unge som bytter sex – hva kan vi gjøre?

15 min pause

14:45-15:45 – hvordan forebygge seksuelle overgrep ved Bjørn Lien

15:45-16:00 – Evaluering og avslutning


Skriv en kort kurspresentasjon her. Den bør være på et par tre linjer med tekst og vil vises øverst på kursets forside. Tenk på det som en appetittvekker som gjør at kursdeltakeren umiddelbart forstår om dette kan være noe av interesse.

OBS for at du ikke publiserer kursets forside før kurset er klar til å vises i kursoversiktene. Du kan fylle ut alt på kursets forside nå, men ikke sett status til "Vis" før kurset er klart til påmelding.

Om dette kurset

Skriv en lengre kurspresentasjon her. Denne kurspresentasjonen bør være mer omfattende, men fortsatt skrevet slik at den er kortfattet, presis og tydelig beskriver kursets mål, innhold og forventet utbytte. Teksten bør gjøre det tydelig hvem kurset trolig passer best for.

Under ser du en fiktiv videorute. Akkurat her og nå er det et bilde som skal illustrere, men du bytter det enkelt ut med en lenke til en video og da vises den her. Det er faktisk bedre enn å laste videoen opp i KS Læring - siden Vimeo og Youtube er mye flinkere til å tilpasse videoens kvalitet og format til hva brukeren kan se. Du slipper å tenke på det.