Kursbevis

For at kursbevis ikke skal være tilgjengelig for deltager med mindre kursfullføring er oppfylt, må du sette noen begrensninger i kursbeviset.

Dersom kriterier for kursfullføring er satt på samme måte som vist i veileder "Hvordan sette fullføringskriterier", kan du gjøre dette på følgende måte:

  1. I kursbevisets innstillinger, gå til "Begrens tilgjengelighet".
  2. Trykk på "Legg til restriksjoner".
  3. Velg "Karakter". 
  4. I nedtrekkslisten ved "Karakter" velger du en av Face to Face-aktivitetene som kommer opp i listen.
  5. Huk av for "må være" større enn eller er lik og sett 100 eller 50 i tekstfeltet, avhengig av hva du valgte som fullføringskriterie på kurset. Ref: "Hvordan sette fullføringskriterier"
Gjenta om nødvendig dersom du har flere Face to Face-aktivteter i kurset, og velg til slutt noen i nedtrekkslisten på feltet for "sett sammen".
Hele første linje i innstillingene skal da være "Student sett sammen noen av følgende".

Under ser du et eksempel på dette: 



Hvis du vil se veilederen i filmformat kan du spille av filmen under. NB: velg fullskjermvisning ved å dobbeltklikke på videoen eller ved å trykke play og deretter ikonet nederst til venstre. 
 
 
Sist endret: fredag, 25. november 2022, 12:06