Om dette kurset

For deg som er lærar og fyllar 60 i 2025 eller eldre og har pensjonen din i Statens pensjonskasse.

Du er invitert til pensjonskurs på TEAMS KURS, mandag den 17.mars klokka 09-12.00.

Dette får du høyra meir om

  • Kort om forberedelser til pensjonsalder 
  • Folketrygden:
    - Alderspensjon
  • Statens pensjonskasse:
    - Alderspensjon
    - AFP (for deltakere født t.o.m. 1962)
    - Ny offentlig tjenestepensjon (for evt. deltakere født f.o.m. 1963)
    - Uførepensjon
    - Etterlattepensjon
    - Boliglån
  • Praktisk informasjon

Dine egne pensjonstall

Du vil kunne få en pensjonprognose. Der vil du finne dine egen pensjonstall. Du vil se hva din pensjon blir ut fra ulike pensjonscenaria. Pensjonsprognosen vil bli oversendt til deg på epost i etterkant av foredraget. Tallene blir forklart deg i en pensjonssamtale som vil foregå per telefon.

Webinar-serie om digital karrierettleiing frå Kompetanse Norge si side av Anne-Lene Andersen 

Om dette kurset

Webinar 1: Digital karriereveiledning – gull, gråstein eller noe midt imellom?

Hva sier forskningen om digital karriereveiledning? Hvordan ser du på din rolle som «digital» karriereveileder? I dette webinaret ønsker vi å få en felles forståelse for digital karriereveiledning, og bevisstgjøre din rolle som veileder og valg av verktøy. Vi vil ta opp relevante problemstillinger som bør vurderes for å integrere digital karriereveiledning med ansikt til ansikt-veiledning.

Webinar 2: Digital karriereveiledning – om bruk av video i veiledningen

Hvordan kan du på en god måte integrere bruk av videosamtaler og -tilbakemeldinger i karriereveiledningen? Hva er det viktig å tenke på når du veileder digitalt? I dette webinaret vil vi dele erfaringer med bruk av video, og snakke om fordeler og ulemper ved bruk både en til en og i gruppe.

Webinar 3: Skriftlig digital karriereveiledning – med fokus på bruk av chat

Hvilke muligheter kan det skriftlige mediet gi i karriereveiledning? Er det mulig å veilede «ordentlig» ved bruk av chat? I dette webinaret vil vi ha fokus på skriftlig, digital karriereveiledning, og hvilke erfaringer som er gjort på feltet. Du vil få tips om hva det er viktig å vurdere før du setter i gang eller om du allerede har begynt med veiledning via chat.

Ref: https://www.kompetansenorge.no